“Julius Torma Memorial 2022”: Στον τελικό Κωστούρος, Καραΐτης, Τσαμαλίδης

Νέες εκπληκτικές εμφανίσεις για την Εθνική πυγμαχίας αφού στο Διεθνές τουρνουά Νέων “Julius Torma Memorial 2022” που διεξάγεται στην Πράγα, τρεις Έλληνες πυγμάχοι προκρίθηκαν στον τελικό της κατηγορίας τους.

Στην κατηγορία των 63,5 κιλών ο Παναγιώτης Κωστούρος νίκησε με ομόφωνη απόφαση 5-0 υπέρ του Τσέχου Βόιτεκ Μπέρνατσεκ.

Στην κατηγορία των 71 κιλών, ο Χρήστος Καραΐτης νίκησε με διακοπή στον πρώτο γύρο από τον διαιτητή τον Τσέχο Γίρι Βάκουλα.

Στην κατηγορία των 80 κιλών, ο Μιχάλης Τσαμαλίδης νίκησε με διακοπή στον δεύτερο γύρο από τον διαιτητή τον Λούκας Ζελενιένκο από την Τσεχία.

Τέλος, στην κατηγορία των 54 κιλών, ο Αντώνης Ρέμος Βελής ηττήθηκε στα σημεία 4-1 κάνοντας όμως ένα πολύ δυνατό παιχνίδι έναντι του Σλοβάκου Μάτους Γιάνιτσεκ κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.