Ευρωπαϊκό Γ: “Χάλκινη” η Όλγα Παπαδάτου στα 57κ.

Η Όλγα Παπαδάτου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στη κατηγορία των 57 κιλών αφού ηττήθηκε από την Σβετλάνα Στάνεβα από την Βουλγαρία και ολοκλήρωσε την συμμετοχή της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας Γυναικών που διεξάγεται στη Μπούντβα του Μαυροβουνίου.

Ο αγώνας ήταν εντυπωσιακός με την Ελληνίδα να μπαίνει δυνατά στον αγώνα αλλά η αντίπαλος της να δείχνει από νωρίς τις διαθέσεις της. Ψηλότερη από την Παπαδάτου και πιο σταθερή στα χτυπήματά της κατάφερε τελικά να επικρατήσει και να προκριθεί στον τελικό.

Άλλη μια επιτυχία για τα ελληνικά “γάντια” της πυγμαχίας που δείχνουν πως το άθλημα βρίσκεται στο σωστό δρόμο και το μέλλον είναι γεμάτο από διακρίσεις.