Πανελλήνιο: Στην κορυφή των 130κ. ο Νίκος Ντούνιας

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Νίκος Ντούνιας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης Ανδρών-Γυναικών, που διεξάγεται στη Χαλκίδα αυτό το Σαββατοκύριακο 19-20/11, στην κατηγορία των 130κ., στην Ελληνορωμαϊκή πάλη.

Ο αθλητής του Παλαιστικού Ομίλου Πρωταθλητών Χαλκίδας, και “γηπεδούχος”, κατέκτησε την κορυφή, στην οποία και στόχευε, όπως είχε αναφέρει και στην προσωπική του συνέντευξη πριν την έναρξη της διοργάνωσης.

Στη 2η θέση της κατηγορίας τερμάτισε ο Απόστολος Τσιόβολος (ΑΣ Τρικάλων), ενώ την 3η θέση μοιράστηκαν οι Σωτήρης Παπάρας (ΗρακλήςΠεριστερίου) και Αχιλλέας Χρυσίδης (Ολύμπιοι Κατερίνης).