Sarajevo Trophy: “Χρυσός” ο Γιώργος Πλέας στην Βοσνία

Μεγάλη επιτυχία για την Ελλάδα στο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας “Sarajevo Trophy”, που αντίκρισε μετάλλια από τους αθλητές της. Το τουρνουά έλαβε χώρα στην Βοσνία, στο οποίο πήραν μέρος 11 χώρες (Ελλάδα, Ουγγαρία, Σουηδία, Γερμανία, Κροατία, Τουρκία, Ρουμανία, Μαυροβούνιο, Σλοβενία, Σκόπια και Βοσνία).

Ο Γιώργος Πλέας ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου, για να φορέσει στον λαιμό του το χρυσό μετάλλιο, ολοκληρώνοντας την διοργάνωση με τον καλύτερο συνατό τρόπο.

Ο Έλληνας αθλητής στην κατηγορία των 57kg, αγωνίστηκε με τον Βόσνιο Αμάρ Νίσικ, με διακοπή στο πρώτο γύρο.

Νωρίτερα, ο Πλέας αναμετρήθηκε με τον Σουηδό Σάιντ Μερμέγκοφ, τον οποίο επίσης κέρδισε στα σημεία.

? Αναλυτικά:
? Χρυσό στα 57 KG κατέκτησε ο
?? Σαρηγιαννίδη Κωνσταντίνο καθώς έχασε με 4-1 από τον ?? Ούγγρο NELENBORG BENJAMIN και