Ευρωπαϊκό: “Χάλκινος” ο Φώτιος Δόμπας στη Μάλτα

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Φώτιος Δόμπας, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Π/Κ, που διεξάγεται στη Μάλτα, για την κατηγορία των -61κιλών.

Ο νεαρός Έλληνας αθλητής του Α.Κ. Ορεστιάδας, που πρόσφατα είχε κατακτήσει το τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο Albanian Open, που διεξήχθη στα γειτονικά Τίρανα, κατάφερε να προσθέσει μία ακόμα προσωπική-διεθνή επιτυχία στο παλμαρέ του.

Αφού πρώτα πήρε την πρόκριση για τον ημιτελικό, έχοντας κερδίσει τον Νορβηγό αντίπαλό του με 2-1, στον ημιτελικό αναμετρήθηκε με τον Βόσνιο Σερεμέτ, από τον οποίο και έχασε με 2-0, με αποτέλεσμα να κατοχυρώσει την 3η θέση της διοργάνωσης.